| ISBN-10: | 1622576365 |
| Publisher: | Nova Science Publishers Inc |
| Acedemic Level: | English |
| Bood Data Readership Text: | Professional & Vocational |
| Continuations: | English |
| Depth: | 25 |
| Height: | 258 mm |
| Illustrations: | black & white tables, figures |
| MediaMail: | Y |
| Pagination: | 305 pages, black & white tables, figures |
| Returnable: | N |
| Spine Width: | 23 mm |
| Width: | 185 mm |