| ISBN-10: | 1437717241 |
| Publisher: | Elsevier - Health Sciences Division |
| Acedemic Level: | English |
| Bood Data Readership Text: | Professional & Vocational |
| Continuations: | English |
| Depth: | 25 |
| Edition: | 1 HAR/PSC |
| Height: | 225 mm |
| Illustrations: | Approx. 1300 illustrations (900 in full color) |
| LCCN: | 2012026387 |
| No of Pages: | 560 |
| PrintOnDemand: | N |
| Series Title: | English |
| Sub Title: | Expert Consult - Online and Print |
| Width: | 286 mm |