| ISBN-10: | 3642072577 |
| Publisher: | Springer-Verlag Berlin and Heidelberg GmbH & Co. KG |
| Acedemic Level: | Academic_Level |
| Bood Data Readership Text: | Professional & Vocational |
| Continuations: | English |
| Depth: | 25 |
| Edition: | Softcover reprint of hardcover 1st ed. 2008 |
| Height: | 157 mm |
| Illustrations: | 1, black & white illustrations |
| MediaMail: | Y |
| Pagination: | 536 pages, 1, black & white illustrations |
| Returnable: | N |
| Spine Width: | 31 mm |
| Sub Title: | From Photon Statistics to Modern Cone-Beam Ct |
| Width: | 152 mm |