Book Details
| ISBN-13: | 9781848092976 |
| Publisher: | Cornerstone |
| Depth: | 50 |
| Height: | 163 mm |
| No of Pages: | 448 |
| Spine Width: | 49 mm |
| UK Availability: | GXC |
| Year Of Publication: | 2011 |
| ISBN-10: | 1848092970 |
| Binding: | Hardback |
| Gardner Classification Code: | E01 |
| Illustrations: | Illustrations, ports. |
| Pagination: | 448 pages, Illustrations, ports. |
| Star Rating: | 4 |
| Width: | 233 mm |