| ISBN-13: | 9781421401300 |
| Publisher: | Johns Hopkins Univ Pr |
| Acedemic Level: | English |
| Age-Min: | 18 |
| Book Type: | English |
| Depth: | 19 |
| Edition: | 1 |
| Grade-Max: | Up |
| Height: | 222 mm |
| Illustrations: | 63, 20 black & white line drawings, 43 black & white halftones |
| Language: | English |
| MediaMail: | Y |
| Pagination: | 224 pages, 63, 20 black & white line drawings, 43 black & white halftones |
| Returnable: | Y |
| Spine Width: | 15 mm |
| Sub Title: | A Complete Guide to Healthy Feet |
| Width: | 146 mm |