| ISBN-10: | 0745963749 |
| Publisher Date: | 22/06/2012 |
| Age-Max: | 03 |
| Bood Data Readership Text: | Children / Juvenile |
| Continuations: | English |
| Depth: | 13 |
| Gardner Classification Code: | C12 |
| Height: | 170 mm |
| Illustrations: | Colour illustrations |
| MediaMail: | Y |
| Pagination: | 8 pages, Colour illustrations |
| Returnable: | Y |
| Spine Width: | 15 mm |
| Width: | 166 mm |