Book Details
| ISBN-13: | 9781107463158 |
| EAN: | 9781107463158 |
| Publisher Date: | 30 Jun 2014 |
| Binding: | Paperback |
| Continuations: | English |
| Dewey: | 193 |
| Height: | 226 mm |
| MediaMail: | Y |
| PrintOnDemand: | N |
| Series Title: | Cambridge Critical Guides |
| Sub Title: | A Critical Guide |
| ISBN-10: | 1107463157 |
| Publisher: | Cambridge Univ Pr |
| Acedemic Level: | Academic_Level |
| Book Type: | Academic_Level |
| Depth: | 19 |
| Edition: | Reprint |
| Language: | English |
| No of Pages: | 286 |
| Returnable: | N |
| Spine Width: | 16 mm |
| Width: | 150 mm |