| ISBN-13: | 9781118049556 |
| Publisher: | Jossey-Bass Inc Pub |
| Acedemic Level: | English |
| Bood Data Readership Text: | Professional & Vocational |
| Continuations: | English |
| Dewey: | 378.199 |
| Height: | 235 mm |
| Illustrations: | black & white illustrations, black & white tables, figures |
| Language: | English |
| MediaMail: | Y |
| Pagination: | 272 pages, black & white illustrations, black & white tables, figures |
| Returnable: | Y |
| Spine Width: | 14 mm |
| Sub Title: | Design and Implementation |
| Width: | 159 mm |