About the Book
Content Area Reading
Book Details
| ISBN-13: | 9780137065240 |
| EAN: | 9780137065240 |
| Acedemic Level: | English |
| Bood Data Readership Text: | Professional & Vocational |
| Continuations: | English |
| Depth: | 6 |
| Gardner Classification Code: | C00 |
| Language: | English |
| No of Pages: | 128 |
| Pagination: | 128 pages |
| Returnable: | Y |
| Spine Width: | 8 mm |
| Width: | 216 mm |
| ISBN-10: | 0137065248 |
| Publisher: | Pearson Education (US) |
| Binding: | PAPERBACK |
| Book Type: | English |
| Country Of Origin: | United States |
| Edition: | 10 Rev ed |
| Height: | 279 mm |
| MediaMail: | Y |
| Number of Items: | 01 |
| PrintOnDemand: | N |
| Series Title: | English |
| Sub Title: | Literacy and Learning Across the Curriculum |
| Year Of Publication: | 2010 |