| ISBN-10: | 047173876X |
| Publisher: | John Wiley & Sons Inc |
| Acedemic Level: | English |
| Bood Data Readership Text: | Professional & Vocational |
| Continuations: | English |
| Dewey: | 338.272 |
| Height: | 229 mm |
| Illustrations: | Illustrations, maps |
| LCCN: | 2005006852 |
| No of Pages: | 224 |
| Pagination: | 448 pages, Illustrations, maps |
| Returnable: | Y |
| Spine Width: | 35 mm |
| Sub Title: | The Coming Saudi Oil Shock and the World Economy |
| Width: | 159 mm |